facebook
Medium link

Konferencja "Systemy ratownicze w Polsce a bezpieczeństwo cywilne i wojskowe", 19-20.04.2018 r.

Zaproszenie do udziału w konferencji naukowej dot. ratownictwa

W imieniu Zakładu Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz współorganizatorów zaproszamy do wzięcia udziału w IV Konferencji Naukowej z cyklu „Systemy ratownicze w Polsce a bezpieczeństwo cywilne i wojskowe".

Konferencja odbędzie się w dniach 19-20.04.2018 r. w salach wykładowych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ul. Borowska 211 oraz w części warsztatowej i symulacyjnej na terenie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Dzień I – obszerny program wykładów, najlepsi wykładowcy z zakresu ratownictwa, medycyny cywilnej i wojskowej

Dzień II – warsztaty i symulacje medyczne na terenie AWL

Celem tegorocznej edycji jest omówienie postępów w dziedzinie medycyny cywilno-wojskowej w tym medycyny ratunkowej, wymiana doświadczeń z zakresu ratownictwa w podmiotach tworzących System i współpracujących z Systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne przy uwzględnieniu problematyki bezpieczeństwa, analiza współczesnych zagrożeń i zasad współdziałania podmiotów Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, doskonalenie umiejętności z zakresu ratownictwa cywilnego i wojskowego, przedstawienie doświadczeń służb cywilnych i mundurowych oraz prezentacja najnowszych technologii i procedur z zakresu działań ratunkowych.

Podczas zeszłorocznej konferencji (2017) gościło u nas aż 450 uczestników. W tym roku spodziewamy się równie dużego zainteresowania i licznego udziału przedstawicieli uczelni cywilnych i wojskowych, wszystkich Rodzajów Sił Zbrojnych RP, cywilnych służb ratownictwa, Straży Pożarnej, GOPR, Policji, Centrów Zarządzania Kryzysowego oraz wielu innych renomowanych instytucji.

Wykładowcami na konferencji będą doświadczeni lekarze, ratownicy medyczni, przedstawiciele służb ratunkowych, naukowcy i praktycy, m.in. prof. Waldemar Machała, prof. Tomasz Jurek, dr hab. Łukasz Szarpak, mjr lek. Grzegorz Lewandowski, kpt ż. w. Janusz Maziarz, dr Adam Domanasiewicz, dr Adam Płaczek, mgr Tomasz Sanak, dr Wojciech Kopacki

Udział w konferencji dla lekarzy członków Dolnośląskiej Izby Lekarskiej jest bezpłatny. Lekarze członkowie DIL ponoszą
jedynie koszt ewentualnego udziału w uroczystej kolacji połączonej z rejsem statkiem po Odrze w dniu 19.04.2018 w
wysokości 80 PLN. Wpłata powinna być dokonana najpóźniej do dnia 28 lutego 2018. Ilość miejsc ograniczona. Organizatorzy
gwarantują udział w kolacji i rejsie osobom, których wpłata dotrze na konto do 28 lutego 2018, po tym terminie decyduje
kolejność wpłat. Proszę o przesłanie informacji do sekretariatu o chęci udziału w uroczystej kolacji i rejsie statkiem oraz wpłacie opłaty na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 28 lutego 2018 r."

Z poważaniem

Przewodniczący komitetu organizacyjnego

dr n.med. Jacek SMEREKA /Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu/

V-ce Przewodnicząca komitetu organizacyjnego

Dr Beata ZYSIAK – CHRIST / Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu/

Kontakt ws. udziału w konferencji

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

71 798 80 68 informacje o konferencji - Patrycja Malec

Strona internetowa konferencji www.systemyratownicze.pl

Początek strony