facebook

Medium link

Uniwersytet Medyczny rozpoczął rekrutację

um logo

Farmacja, analityka medyczna, dietetyka, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne i rzecz jasna kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny – to tylko część oferty przygotowanej dla kandydatów chcących rozpocząć studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Ruszyła internetowa rejestracja.nowa farmacja fot adam zadrzywilski
- Telefony rozdzwoniły się momentalnie – przyznaje koordynująca rekrutację Ewa Godlewska-Bohm z Działu Spraw Studenckich. W tym roku, by ułatwić kandydatom dotarcie do informacji uczelnia przygotowała nową, mobilną wersję strony internetowej oraz dedykowany rekrutacji profil na FB.
W tegorocznej ofercie studiów nie ma nowości, ale są dobre wiadomości dla marzących o medycynie. Odpowiadając na apel Ministerstwa Zdrowia o 15 procent zwiększono limit przyjęć na kierunek lekarski.
- Tu zawsze zainteresowanie jest spore. W minionym roku na 1 miejsce przypadało 20 kandydatów. Najwięcej chętnych marzyło jednak o studiowaniu stomatologii – aż 34 osoby starały się tam o jeden indeks – wylicza Ewa Godlewska-Bohm.

Uniwersytet Medyczny to nie tylko kierunki lekarskie. Bardzo dobre notowania mają też farmacja i analityka medyczna. Te kierunki prowadzone są w niedawno wybudowanym kompleksie uczelni przy ul. Borowskiej.
Popularnością cieszy się też dietetyka czy ratownictwo medyczne. Ważnym z punktu widzenia uczelni i systemu ochrony zdrowia kierunkiem jest pielęgniarstwo, rekrutacja prowadzona jest również na fizjoterapię, która pochwalić się może pewną tradycją – świętowała ostatnio 15-lecie istnienie.
Naszym najbardziej interdyscyplinarnym kierunkiem jest Zdrowie publiczne – przyznaje dr Piotr Karniej z Wydziału Nauk o Zdrowiu. Łączy elementy zarządzania z wiedzą związaną z działalnością systemu ochrony zdrowia. Potrzebujemy sprawnych i zorientowanych w tej tematyce menedżerów w naszych szpitalach i placówkach zdrowotnych – wyjaśnia Karniej. Dlatego zmieniono zasady rekrutacji na ten kierunek. Nie trzeba już obowiązkowo zdawać biologii na maturze – uznaliśmy, że nie możemy utrudniać rekrutacji tym, którzy nie marzą o karierze lekarza, tylko chcą rozwijać kompetencje menedżerskie w tym specyficznym zakresie – mówi dr Piotr Karniej. Przyjmujemy osoby, które zdawały język obcy nowożytny i jako przedmiot do wyboru: matematykę, geografię, biologię, chemię, fizykę. Uważam, że tego rodzaju specjalizacja w zakresie zarządzania jest cenny wyróżnikiem na rynku pracy – dodaje.
Szczegółowe informacje o ofercie rekrutacyjnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu znaleźć można na stronie www.rekrutacja.umed.wroc.pl

Początek strony