Medium link

Bieg Lekarzy i Stomatologów w ramach 41. Biegu Piastów, 5 marca 2017 r.

25 km techniką klasyczną – na tym dystansie rywalizować będą 5 marca 2017 r., podczas 41. Biegu Piastów, medycy zrzeszeni w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej. Zainteresowanych udziałem w Biegu Lekarzy i Stomatologów, odbywającym się w ramach największych polskich zawodów w narciarstwie biegowym, prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie: www.bieg-piastow.pl (zapisy wyłącznie online za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego).
Bieg rozegrany zostanie na wspaniałych trasach w Górach Izerskich ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku (godz. 10.00 – rozpoczęcie biegu). Jego organizatorem jest Dolnośląska Izba Lekarska przy współudziale Stowarzyszenia Bieg Piastów. Najlepsi zostaną uhonorowani nagrodami.

lek. Zbigniew Markiewicz , Stowarzyszenie Bieg Piastów

Więcej o Biegu Piastów…
Rywalizacja medyków w Biegu Piastów ma bogatą tradycję. Na początku lat dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia związki lekarzy z jakuszyckimi zawodami były tak ścisłe, że ich nazwa brzmiała: Bieg Piastów i Medyków.
Bieg na 25 km klasykiem będzie jednym z trzech zaliczanych do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet, które rozegrane zostaną w ramach 41. Biegu Piastów. Dwa pozostałe to 30 km techniką dowolną oraz 50 km klasyczną.
Bieg Piastów w 2017 roku zorganizowany zostanie po raz kolejny w formie festiwalu. Trwać będzie przez dziewięć dni – od 25 lutego do 5 marca. W tym czasie odbędzie się kilkanaście biegów o różnym charakterze (m. in. nocny), na rozmaitych dystansach, dla wszystkich grup wiekowych – od dzieci po dorosłych. W poprzednich latach uczestniczyło w nim ponad 5 tysięcy ludzi z około 30 krajów.

Początek strony