facebook

Medium link

Lekarzu, ponad 90% łóżek na Dolnym Śląsku przeznaczonych do leczenia pacjentów z COVID-19 zajętych. Potrzebna twoja pomoc

Koleżanki i Koledzy!

Pandemia SARS-CoV-2 przekracza kolejne bariery. Na Dolnym Śląsku zajętych jest już ponad 90% łóżek przeznaczonych do leczenia pacjentów z COVID-19, a liczba chorych stale rośnie. Grozi nam powtórka z wiosennego paraliżu systemu opieki zdrowotnej – wtedy spowodowanego brakiem środków ochrony osobistej i chorobami personelu medycznego, a dziś – zajęciem łóżek szpitalnych pacjentami zakaźnymi. Ostatnim bastionem obrony przed tym niebezpieczeństwem są szpitale tymczasowe, ale bez lekarzy funkcjonować nie będą. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób mogą zasilić ich kadrę, czy na dłuższy okres czy doraźnie – w formie dyżurów o szybką reakcję na apel naszego dolnośląskiego wojewody.

dr n. med. Paweł Wróblewski, prezes DRL

APEL WOJEWODY DOLNOŚLĄSKIEGO JAROSŁAWA OBREMSKIEGO

Szanowni Państwo

Mając na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną w kraju i naszym województwie skutkującym postępującym wzrostem zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2 i pilną potrzebą zaangażowania dodatkowego personelu medycznego oraz pomocniczego do pracy przy bezpośrednim zwalczaniu skutków pandemii, niniejszym zwracam się do Państwa z apelem o rozważenie gotowości podjęcia się tego trudnego i odpowiedzialnego zadania, w trosce o zdrowie naszych bliskich i nas samych.

W przypadku wyrażenia woli przystąpienia do zespołu osób, którzy podejmują trud niesienia pomocy osobom chorym i cierpiącym w szpitalu tymczasowym zlokalizowanym przy ul. Rakietowej 33 we Wrocławiu, proszę o przekazanie swojej deklaracji za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W deklaracji proszę uwzględnić: imię, nazwisko, nr prawa wykonywania zawodu, adres miejsca zamieszkania, nr telefonu, preferowane formy podjęcia pracy.

Dodatkowo informuję, że w przypadku pozytywnego odzewu z Państwa strony, skierowanie do pracy przy zwalczaniu epidemii, będzie realizowane na podstawie art. 4 7 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (tj. Dz. U. 2020, poz. 1845). Możliwe jest również zatrudnienie w formie dyżurów przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu przy ul. Borowskiej 113, jako podmiot leczniczy prowadzący szpital tymczasowy.

Początek strony