facebook

Medium link

Przeprowadzka z Klinik na Borowską

1 lutego Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu znajdująca się obecnie przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 50/52, zostanie przeniesiona do szpitala przy ul. Borowskiej.  

- Przenosimy się by wykorzystać najlepsze na Dolnym Śląsku możliwości diagnostyczne – jakimi dysponuje USK przy ul. Borowskiej – mówi Dariusz Patkowski, kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej. - Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z przeprowadzką. Liczymy na to, że szybko i sprawnie uda nam się przenieść klinikę.

Klinika w nowej lokalizacji dysponować będzie 36 łóżkami. W Klinice każdego roku jest hospitalizowanych ponad 2500 pacjentów, w poradniach oraz izbie przyjęć udziela się ponad 20 000 porad.

Przeprowadzka jest nie lada wyzwaniem technicznym i administracyjnym. By przenieść pacjentów w struktury szpitala przy ul. Borowskiej trzeba było przebudować dwa oddziały szpitalne, zmodernizować blok operacyjny, przeorganizować pracę SOR, przychodni i rejestracji. Zakupić nowy sprzęt dostosowany do leczenia dzieci.

Uwaga! Zmiana siedziby Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej od 1 lutego 2020

Klinika przeniesiona zostanie na ul. Borowską 213 – V piętro budynek B.

Przypadki ostro-dyżurowe z zakresu chirurgii dziecięcej – pacjenci będą przyjmowani przez SOR ul. Borowska 213 specjalnie uruchomioną ścieżką dziecięcą.

Poradnie dziecięce: chirurgiczna, urologiczna i onkologiczna - budynek „L" ul. Borowska 213.

W biletomatach - by usprawnić przyjęcia, w ramach systemu kolejkowego została utworzona specjalna kolejka dla oddziałów i poradni dziecięcych.

Wszelkie pytania związane z przeprowadzką proszę kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefony kliniki od 1 lutego 2020 r.:

Sekretariat kliniki – tel. 71 736 49 00
Sekretariat medyczny – tel. 71 736 49 03
Rejestracja ogólna – tel. 71 733 16 00

Początek strony