facebook

Medium link

Ogólnopolska akcja środowiska stomatologicznego ws. renegocjacji warunków umów z NFZ

UWAGA! Przedłużamy akcję do końca lutego.

Informujemy, że 21 stycznia 2020 r. Komisja Stomatologiczna Naczelnej Rady Lekarskiej podjęła uchwałę w sprawie działań zmierzających do dostosowania warunków umów o udzielanie świadczeń finansowanych ze środków publicznych do aktualnych kosztów realizacji tych umów.

ZAŁĄCZNIKI:

Uchwała KS NRL ws. działań zmierzających do dostosowania warunków umów z NFZ (wersja do druku)

Stanowisko Prezydium NRL ws. działań zmierzających do dostosowania warunków umów z NFZ

Na mocy powyższej uchwały wzywa się lekarzy dentystów będących stroną umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne lub reprezentujących w tym zakresie podmioty lecznicze do wystąpienia do właściwego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w trybie art. 158 ust. 1 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych o zmianę warunków finansowych umowy z przyczyn, których nie można było przewidzieć w momencie zawierania umowy.

W tym celu Komisja Stomatologiczna Dolnośląskiej Rady Lekarskiej zamieszcza w załączeniu wzór wniosku, jaki należy wypełnić i przesłać w jednym egzemplarzu do dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia (adres: ul. Joannitów 6, 50-525 Wrocław) a w drugim do wiceprezes DRL ds. stomatologii (adres: ul. Kazimierza Wielkiego 45, 50-077 Wrocław).

ZAŁĄCZNIKI:

wzór wniosku (PDF)

wzór wniosku (DOC)

Dodatkowe szczegóły o akcji można znaleźć na podstronie KS NRL. O dalszym rozwoju będziemy informować na bieżąco.

Szanowni Koledzy, szanowne Koleżanki, lekarze dentyści,
członkowie DIL posiadający kontrakt z DOW NFZ

Mając powyższe argumenty na względzie zwracam się z prośbą o uczestnictwo w tej wspólnej, ogólnopolskiej akcji renegocjacji warunków umów. Zdaję sobie sprawę o nieodległym terminie poprzedniej inicjatywy w naszym regionie, ale jak to się mówi: „trzeba kuć żelazo póki gorące”. Liczę zatem na Państwa szerokie zainteresowanie bowiem tylko masowe wystąpienie z wnioskami do NFZ da szansę na poprawę warunków naszej pracy. W przypadku dalszych pytań proszę o kontakt meilowy lub telefoniczny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 71 798 80 54 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., kom. 602 773 822.

wiceprezes DRL ds. stomatologii
lek. dent. Iwona Świętkowska

 

 

Początek strony