facebook

Medium link

Właściwe przygotowywanie lekarskiej karty zgonu: szkolenie e-learningowe dla lekarzy oraz studentów kierunku lekarskiego

W imieniu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny zapraszamy na bezpłatne, certyfikowane szkolenie e-learningowe organizowane przez Instytut w ramach Narodowego Programu Zdrowia na temat właściwego przygotowywania lekarskiej karty zgonu.

Szkolenie znajduje się pod linkiem: https://elearning.pzh.gov.pl/.

Celem szkolenia jest ułatwienie przeprowadzenia czynności związanych z przygotowywaniem karty zgonu. Swoją inicjatywę Instytut kieruje do zainteresowanych tematem lekarzy oraz studentów kierunku lekarskiego.

Do odbycia szkolenia niezbędne jest wpisanie w polu komentarze podczas rejestracji numeru PWZ lub numeru albumu w przypadku studentów kierunku lekarskiego.

Rzetelne dane na temat przyczyn umieralności ludności stanowią jedno z najważniejszych źródeł informacji niezbędnych do oceny sytuacji zdrowotnej ludności w celu realizacji trafnej polityki zdrowotnej. Dane na temat umieralności służą też prowadzeniu wielu badań medycznych, epidemiologicznych, demograficznych oraz społecznych. Jest to szczególnie ważne w związku ostatnio dotykającą Polskę epidemią COVID-19.

Instytut zachęca także do zapoznawania się z innymi inicjatywami organizowanymi w ramach projektu i do odwiedzin portalu poświęconego problematyce właściwego określania przyczyn zgonów wraz poradnikami dotyczącym właściwego sporządzania karty zgonu: https://karta-zgonu.pzh.gov.pl/.

Początek strony