facebook

Medium link

Komunikat Przewodniczącego Komisji ds. Egzaminów z Języka Polskiego NRL

Wersja do druku

18 stycznia 2016 r. weszła w życie nowa ustawa o uznawaniu kwalifikacji zawodowych, której konsekwencją jest wymóg zdawania egzaminu z języka polskiego przez wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, którzy studiowali w języku innym niż polski i chcieliby w Polsce wykonywać swój zawód (dotychczas wymóg ten obejmował tylko obywateli państw spoza Unii Europejskiej).
W związku ze znacznym wzrostem liczby osób, które obejmie wymóg zdawania oraz z zapytaniami o płynny przebieg pracy zawodowej zapewniam wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, że nasza Komisja jest przygotowana do przeprowadzenia większej niż dotychczas liczby egzaminów w 2016 roku. Najbliższe egzaminy odbędą się 18 oraz 25 lutego 2016 roku. Zapisy przyjmuje Pani Edyta Biegluk na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 559 13 30

Dokumenty, które należy złożyć, aby przystąpić do egzaminu:

  • wniosek o dopuszczenie do egzaminu;
  • kserokopię oryginału dyplomu;
  • kserokopię tłumaczenia na język polski dyplomu lekarza;
  • jeżeli obecnie używane nazwisko jest inne niż na dyplomie - świadectwo zawarcia związku małżeńskiego lub dokument potwierdzający zmianę nazwiska.

 

Przewodniczący Komisji ds. Egzaminów z Języka Polskiego NRL
Mariusz Janikowski

Początek strony